Fizyoterapist, her hangi bir uzman hekim tarafından teşhisi konmuş bir hastanın, gerekli ölçme ve değerlendirme yöntemlerinden sonra durumunu ve ihtiyaçlarını belirleyip, hastaya özel rehabilitasyon programını planlayan, hastanın durumundaki değişikliklere göre tedavi programını da yenileyen ve bu programı bizzat uygulayan sağlık personelidir.

Yeni doğandan, geç yaşlılık evresine kadar ihtiyacı olan herkese rehabilitasyon uygulamalarını yapan, sağlıklı bireylerin ise yaşam kalitelerini arttırma çalışmalarında onlara yol gösteren, bilimsel verilere dayalı uygulamaları yapan kişidir.

Ülkemizde 40 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren mesleğimiz 2011 yılı içinde meslek yasasına kavuşmuştur. Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin başarılı çalışmaları sonucu elde ettiğimiz yasal haklarımızla birlikte artık daha güçlü ve güvenliyiz.

2011-2012 Öğretim Yılında kayıt yaptıran öğrencilerin danışmanı olan Öğretim Görevlisi Şebnem AVCI; ders kayıtları, ders ekleme-bırakma durumu, geçme-kalma şartları gibi konularda sizlere yardımcı olacaktır. Danışman hocanızla yapacağınız ilk toplantının 5 Ekim 2011 Çarşamba günü saat 14.00’da olduğunu unutmayınız.


Bolu Abant İzzet Baysal University - Kemal Demir Physical Therapy and Rehabilitation School © 2019 Back to top